Романтичен состанок со музиката на Луис Армстронг

Домашно подготвена вечера, вино, свеќи и тивка музика. Можеби ви звучи како клише, но зарем има поромантичен начин да го изненадите вашиот партнер и да му покажете колку ви значи? И покрај сè, понекогаш на секој од нас му е потребна едноставна и мирна ноќ помината во прегратките на саканиот/та, слушајќи музика која ќе ни ги оттргне мислите од секојдневните обврски и проблеми. Романтичен состанок со музиката на Луис АрмстронгСекако, доколку сакате вашата романтична вечера да биде целосно совршена, мора да имате добар избор на музика. И токму во тоа може да ви помогне легендарниот Луис Армстронг. Погледнете ја нареднава плејлиста со дел од неговите најромантични песни… Ви посакуваме пријатна вечер.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар