Рет и Линк со оригинална песна и видео спот за изумирањето на китовите

Во ова музичко видео Рет и Линк пеат за изумирањето на китовите и колку ние луѓето, со нашиот начин на живеење, едноставно немаме избор освен да придонесуваме за нивната смрт. Песната е истовремено многу тажна, но и забавна и креативна и без сомнение ќе ве натера да се замислите!

Рет и Линк со оригинална песна и видео спот за изумирањето на китовите

Рет и Линк со нивниот добро познат шарм и хумор се обидуваат да ја доближат оваа застрашувачка тема до пошироката публика и како што можете да видите, им успева. Во продолжение погледнете го видеото и дознајте зошто тоа е веќе над 500.000 пати прегледано.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар