Пијано жонглер

Овој човек тврди дека е најбрзиот пијано жонглер во светот. Немојте погрешно да сфатите, овој човек не фрла пијана во воздух со цел да жонглира со нив, туку фрла топчиња по дирките на пијаното, притоа создавајќи класична музика. Неговото име е Ден Менендез и со сигурност ќе ги освои вашите симпатии со неговиот исклучително уникатен талент и техника на работа, која ја нарекува „bounce piano“.

Пијано жонглер

Се сеќавате ли на ритмичките звуци создадени од предмети кои паѓаат на земја?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. Анонимна Reply

  Ова од километар се гледа дека е FAKE. Се е плејбек!

 2. Име Reply

  znam da ja sviram! feake e ova!
  tapkanjeto ne e u kontekst so ova delo…
  sintisajzerot e pusten na playback! 😉
  chisto FAKEEEEEEEEEEEE!

Остави коментар