Песни за романтична атмосфера

Велат музиката и љубовта секогаш одат рака под рака и во среќните и во тажните моменти. Но, овој пат нема ни да ги спомнеме вторите. Доколку деновиве планирате да организирате романтична вечер со вашиот партнер, овие добро одбрани песни, ќе ви помогнат да ја наелектризирате атмосферата со љубов и емоции. Опуштете се, направете план за текот на вечерта, а за музиката потпрете се на оваа плејлиста, со сигурност ќе ви се допадне на двајцата. Очекуваме предлози за да ја надополниме оваа листа со втор дел.

Песни за романтична атмосфера

George Michael – Father Figure

Prince – The Most Beautiful Girl In The World

Sting – Fields of gold

The Cars – Drive

The Rolling Stones – Angie

Chris Isaak – Wicked game

Zucchero & Paul Young – Senza Una Donna

Phil Collins – Another Day In Paradise

Seal – Kiss From A Rose

Elton John – Can you feel the love tonight
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. Даниела Reply

  Прекрасни песни, секоја чест на изборот. Посебно ми се допаѓа последната “Can you feel the love tonight”, но морам да признаам дека нашиот Тоше ја пееше поубаво, нека почива во мир, се надевам дека сега е на многу подобро место од Земјата.
  Поздрав, супер сте. <3

 2. Marija Reply

  Hero od Enrikeee 🙂

 3. Milena Reply

  Can i touch you there – Michael Bolton

 4. Ели Reply

  Сте ја заборавиле од Bryan Adams – Have You Ever Really Loved A Woman?

 5. Надица Reply

  Let’s get it on – Marvin Gaye
  hehehe 😉

Остави коментар