Озборувачката Лејтон Мистер ни го открива својот музички талент

Изгледа дека Лејтон Мистер не е талентирана само за глумење. Во акустичната преработка на песната „Dreams“ од „Fleetwood Mac“, таа заедно со Дана Вилијамс го покажува својот неверојатен талент и за пеење. И покрај тоа што Лејтон за повеќето од нас секогаш ќе биде Кралицата Б, со ова видео таа покажува дека може многу повеќе. Погледнете.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

  1. ivki Reply

    Има преубави песни Лејтон, дефинитивно фантастичен глас има :)

Остави коментар