Неверојатна винтиџ преработка на песната „Bad Romance“ од Лејди Гага

Ариана Савалес и Сара Рајк нè носат во 1920-тите години со оваа одлична преработка на песната „Bad Romance“ од Лејди Гага. Јутјуб продолжува да нè изненадува со овие одлични музички видеа и преработки на познати песни, покажувајќи ни дека навистина нема крај на креативноста и талентот на луѓето ширум светот.

Неверојатна винтиџ преработка на песната „Bad Romance“ од Лејди Гага

Погледнете ја оваа преработка во која инстантно ќе се заљубите и која можеби ќе ви се допадне повеќе и од самиот оригинал…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар