Меган Трејнор и Џејмс Корден со одлична пародија на песната „All About That Bass“

Кога станува збор за новогодишни одлуки, нештата многу брзо можат да тргнат во спротивна насока. На 1-ви јануари сите сме целосно убедени дека можеме да го смениме нашиот живот, да живееме поздраво, да јадеме подобро, да бидеме поактивни… Но, овие желби како да исчезнуваат до крајот на истиот ден.

Меган Трејнор и Џејмс Корден со одлична пародија на песната „All About That Bass“

Токму тоа и ни го потврдуваат Меган и Џејмс со нивната одлична пародија. Тие ја обработиле песната „All About That Bass“, давајќи ѝ сосема нов текст кој ќе ве насмее до солзи, но и во кој без сомнение сите ќе се пронајдете. Пуштете плеј и уживајте во нивниот перформанс!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар