Мајли Сајрус со убава акустична изведба на „Summertime Sadness“

Провокативната 20-годишна поп пејачка Мајли Сајрус ја препеа песната Summertime Sadness од Лана Дел Реј во акустична варијанта во Live Lounge на БиБиСи Радио 1. Со својот настап таа докажа дека има импресивни гласовни способности, кои честопати се занемарувани од страна на светската публика, поради нејзиниот контроверзен стил на облекување и однесување на сцената.

Мајли Сајрус со убава акустична изведба на „Summertime Sadness“
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. sonja Reply

    Ne ja obozavam Majli, ama dobro pee, nema zbor…

Остави коментар