Една девојка, 14 музички жанрови

19-годишната Сара, позната и како „Smoukahontas“ на Јутјуб ги воодушеви своите интернет фанови кога со совршено акцентирани бесмислици ни покажа како јазиците им звучат на оние кои не ги разбираат. Овој пат, по барање на публиката да пее, таа реши да го покаже и овој нејзин неверојатен талент на забавен и креативен начин.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар