Ед Ширан направил неверојатен кавер на песната „Dirrty“ од Кристина Агилера

Ед Ширан гостувал во емисијата „Live Lounge“ на BBC Radio каде што сите ги изненадил со неверојатниот кавер на песната „Dirrty“ од Кристина Агилера. Импресивниот перформанс бил смислен во последна минута бидејќи песната која Ед планирал да ја изведува звучела лошо поради цензурата од шоуто. Но, целиот свет е воодушевен од новиот избор, па токму затоа и сме среќни што другата песна била банувана. Погледнете колку добро звучи оваа акустична верзија на добро познатата песна од Кристина.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар