Дали „Bonka Time“ е новата „Gangnam Style“? Погледнете го видео спотот и одлучете самите!

Нема сомнеж дека корејскиот поп, односно К-ПОП, почнува полека да го освојува светот, но дали предвидувањата на љубителите на овој жанр за оваа песна се реални или само оптимистични? Ние ја слушнавме песната, го погледнавме видеото и не сме сигурни дали ги има сите потребни елементи за да ја достигне славата на Gangnam Style, но оставаме на вас самите да одлучите.

Дали „Bonka Time“ е новата „Gangnam Style“? Погледнете го видео спотот и одлучете самите!

Да, музиката е заразна, зборовите лесно певливи иако половина и повеќе не ги разбираме, а пејачот е интересно и будалесто шармантен, но изгледа Псај ги помести толку високо границите, што можно е никој, никогаш да не може да ги сруши – дури ни тој самиот! Се согласувате? Пишете ни во коментарите подолу…


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

 1. Гоки од Муртино Reply

  Ова не е напис. Ти се уклучил аутoплеј на Јутјуб и демек имаш текст. Ако ти е целта да не испровоцираш, ја постигна.

 2. kiki Reply

  Ова е само лоша имитација на Псај и е далеку од квалитетот на Корејскиот поп. И има далеку поквалитетни изведувачи на К-поп сцената од Псај Корејската музичка индустрија е една од најразвиените во светот па дури е подобра и од америчката. Не може вакви песни да им парираат

 3. Некој Reply

  Не е.

 4. annie Reply

  Како обажавател на Корејската музичка индустрија да ви појаснам неколку нешта.
  1. Ова не е ниту малку поврзано со Кпоп.Ова е амерички глупости и имитации.
  2.Корејската музичка индустрија е една од најнапредните и најкомпицираните, секој корејски пејач се подготвува за нивната прва песна со години а и после тоа за секоја наредна.
  3.Да, Псај е еден од најпознатите кпоп музичари но кпоп а исто и Псај е многу повеќе од Gangnam Style.
  4.Ако сакавте да напишете за кпоп оти не напишавте за нешто што уствари беше актуелно и низ цела Америка-победата на BTS на BBMA.

Остави коментар