11-годишна хип хоп сензација во новото видео за песната „IDFWU“ од Биг Шон

Во последно време сè повеќе и повеќе млади и талентирани деца го освојуваат светот на возрасните. Сигурно сите ја знаете младата Меди која се прослави со своето танцување во видео спотовите на Сиа, но дали сте слушнале за 11-годишната Тејлор Хатала?

11-годишна хип хоп сензација во ново видео на песната „IDFWU“ од Биг Шон

Нејзините движења се толку совршени што доколку не знаете дека таа е сè уште само дете ќе си помислите дека е возрасна и професионална танчарка. Погледнете ја одличната кореографија и нејзиниот беспрекорен перформанс во следново видео на песна од Биг Шон…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар