Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Доколку и вам, како и на повеќето луѓе, наутро ви недостасуваат само уште 5 минути за да го допиете вашето прво кафе на мир, тогаш ќе бидете пресреќни кога ќе ви кажеме дека постои трик со кој ќе можете конечно да најдете време.

Утрински трик кој штеди време: Оладете го брзо вашето кафе на највкусниот начин

Тоа можете да го сторите на два начина. Едниот начин е да сипете свежо подготвено, но оладено кафе во калапот за лед и да го оставите во замрзнувач. Овие ледени кафе коцки брзо ќе го оладат вашето кафе без да го променат неговиот вкус и притоа овозможувајќи ви повеќе време да уживате во вашиот утрински ритуал. Другиот начин на кој можете да го направите тоа е доколку замрзнете млеко. Погледнете го следново видео за деталната постапка…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар