Уметност на кафе каква што не сте виделе досега

Кангбин Ли е еден од оние уметници што ја споиле својата љубов за цртање и за кафе и создале нешто едноставно неверојатно. Неговите дела ќе ве остават без зборови и ќе ве замислат дали воопшто би имале срце да го пиете кафето што тој ви го послужил. Уживајте во прекрасните фотографии!


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар