Топло чоколадно кафе

Прекрасно топло уживање за празнично расположение

Топло чоколадно кафе

Потреби состојки:
  • 200 мл топло чоколадо
  • 50 мл еспресо
  • шлаг
  • чоколадни трошки
Начин на подготовка

За подготовка на овој рецепт ќе ви бидат потребни веќе направени топло чоколадо и еспресо. Подготвеното топло чоколадо сипете го во висока стаклена чаша. Одозгора исипете го еспресото и нежно промешајте. Декорирајте со шлаг и чоколадни трошки.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар