Темна месечина: Кафе коктел за будење на сите сетила

Започнете го викендот на правилниот начин!

Темна месечина: Кафе коктел за будење на сите сетила

Потребни состојки:
  • 350 милилитри филтер кафе, оладено
  • 120 милилитри ликер со вкус на кафе
  • 120 милилитри рум
  • 60 милилитри Кока-кола
  • Шлаг пена
Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки освен шлаг пената и сипете ги шејкер. Протресете добро. Сипете во чаши (овој рецепт е за 8 сервирања) и декорирајте со шлаг пена. Имајте убав викенд!


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар