Шпанско кафе со бренди

Совршен пијалак за филмските вечери со вашите пријатели…Шпанско Бренди КафеВреме на подготовка: 5 минути

Потребни состојки:

  • 20 мл бренди
  • 5 мл ликер од кафе
  • 175 мл свежо подготвено кафе
  • шлаг пена

Начин на подготовка: Во мала шолја за кафе сипете бренди и ликер и добро промешајте. Потоа додадете го и свежото подготвено кафе. На крај декорирајте со шлаг пена.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар