Протеински шејк со кофеин – наполнете се со енергија за викендот што следува!

Совршен пијалак за интензивните фитнес вежби или активности на отворено

proteinski-shejk-so-kofein-napolnete-se-so-energija-za-vikendot-shto-sleduva

Потребни состојки:
  • Коцки лед
  • 230 милилитри бадемово млеко, незасладено
  • 1 банана
  • 120 милилитри свежо подготвено кафе, оладено
  • 1 доза протеин во прав со вкус на ванила или чоколадо
  • 1 кафена лажичка цимет
  • 1 кафена лажичка екстракт од ванила
Начин на подготовка:

По редоследот погоре, ставете ги сите состојки во шејкер, затворете го капакот и тресете сè додека не добиете хомогена смеса.

Погледнете ја и поедноставната верзија на овој рецепт.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар