Подобрете го здравјето и подигнете ја енергијата: Свежо подготвено органско кафе со кокос

Почнува сезоната на вирусите, не играјте си со здравјето!

podobrete-go-zdravjeto-i-podignete-ja-energijata-svezho-podgotveno-organsko-kafe-so-kokos

 

Потребни состојки:
  • 1 шолја органско кафе, свежо подготвено
  • 1 лажица кокосово масло (по желба можете да ставите и 2-3 лажици)
  • 1 лажица органски и несолен путер
  • 1/4 лажица ванила
  • 1-2 капки екстракт од стевија (по желба)
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете на висока брзина околу 20 секунди или сè додека не добиете кремаста содржина. Испијте го кафето веднаш по подготвувањето и уживајте во дополнителната енергија.

Сакате да пробате уште еден рецепт? Кафе, јогурт, оризово млеко, чоколадо и цимет – вашата нова омилена кофеинска комбинација!

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар