Наједноставниот кафе коктел за енергична викенд забава

Зачинете ги нештата овој викенд со одличен кафе коктел!

Наједноставниот кафе коктел за енергична викенд забава

Потребни состојки:
  • 120 милилитри силно црно кафе
  • 30 милилитри ликер од кафе
  • Ледени коцки
  • Шлаг пена
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки освен шлаг пената во блендер и матете на висока брзина сѐ додека не добиете хомогена смеса. Сипете во чаша, декорирајте со шлаг пената и послужете.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар