Милкшејк од кафе и нутела

Вкусно и освежително попладневно задоволствоМилкшејк од кафе и нутелаПотребни состојки:

  • 450 грама сладолед од ванила
  • 2 супени лажици нутела
  • 60 милилитри свежо подготвено филтер кафе, оладено

Начин на подготовка: Ставете ги нутелата и сладоледот од ванила во блендер, вклучете го и полека додавајте го оладеното кафе сè додека не ја добиете посакуваната густина. Потоа сипете го во чаша и веднаш сервирајте.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар