Како се произведува безкофеинското кафе?

За сите оние кои се љубители на незаменливиот вкус на кафето, но не можат да ги поднесат ефектите на кофеинот, научниците развиле неколку начини како да им овозможат да продолжат со својот секојдневен кафе-ритуал.Како се произведува безкофеинското кафе?Еден од најпознатите методи за вадење на кофеинот од зрната кафе се нарекува „растворлива екстракција“, при која зрната се изложуваат на пареа за да се зголеми нивната влажност. На тој начин растворениот кофеин излегува на површината на зрната и се отстранува со органски раствори како метилен хлорид. Откако целосно ќе се отстрани екстрахираниот кофеин, зрната се оставаат да се исушат и набрзо потоа се подготвени за испорака. Оваа процедура навистина ве тера да се замислите кој го пие „остатокот“ нели?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар