Кафе со апсинт кое ќе ве расони и подготви за петочната вечер

Победете го уморот и подгответе се за ноќта

(1) Кафе со апсинт кое ќе ве расони и подготви за петочната вечер

Потребни состојки:
  • 60 милилитри еспресо
  • 1 лажичка апсинт
  • 45 милилитри џин
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во шејкер исполнет со мраз и добро промешајте. Сипете го алкохолното кафе во стаклена чаша и сервирајте.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар