Кафе Есмералда

Малку свеж воздух и овој кафе коктел е сè што ви е потребно за денешниот топол ден

Кафе Есмералда

Потребни состојки (за 2 лица)
  • 2 x 110 милилитри кафе
  • 5 лажички шеќер за глазура
  • 4 супени лажици шлаг пена
  • 40 милилитри Калуа (кафе ликер)
  • 20 милилитри коњак
  • 2 лажички чоколаден сируп
  • Цимет (по вкус)
Начин на подготовка:

Измешајте ги заедно ликерот, коњакот и чоколадниот сируп, врз нив сипете малку цимет и потоа поделете ги во претходно стоплени чаши. Подгответе го кафето во друг сад и потоа поделете го еднакво во двете топли чаши. Добро промешајте. Внимателно измешајте ги шлаг пената и шеќерот за глазура и полека претурете ги во чашите со кафето.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар