Ирско кафе со лешник

Одличен вкус, кој ќе ве стопли во овие поладни пролетни денови…Ирско кафе со лешникПотребни состојки:

  • 40 мл ликер од ирски крем
  • 40 мл ликер со вкус на лешник
  • 60 мл топло еспресо
  • шлаг
  • чоколадни трошки

Начин на подготовка: Ликерите и еспресото сипете ги во шејкер и убаво измешајте ги. Добиената смеса сипете ја во стаклена чаша. Одозгора декорирајте по избор со шлаг и со чоколадни трошки.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар