Едноставно виетнамско кафе за мрзливите утра

Вкусно кафе кое се подготвува за само 10 минути

Едноставно виетнамско кафе за мрзливите утра

Потребни состојки:
  • 2 лажици засладено кондензирано млеко
  • 60 милилитри свежо подготвено еспресо
  • Лед
Начин на подготовка:

Сипете го млекото во чаша, додајте го еспресото и мешајте сè додека целосно не се комбинираат. Можете да додадете повеќе кафе или млеко по вкус. За крај, додајте мраз и сервирајте.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар