Искривен опаш

Twisted“ е интересен краток анимиран филм, направен од 24 студенти, кои волонтирале во најголемата индиска институција за мултимедија и анимација „DNA“.Искривен опашКратка приказна: Дев е горд сопственик на слатко куче, но има еден мал проблем – неговото совршено милениче има крива опашка, а тоа ужасно му пречи. Потребата на Дев да му ја исправи опашката на неговото убаво кученце, постепено се претвора во една хумористична опсесија. :)

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар