Интересен краток филм во режија на Реј Вилијам Џонсон

Riley Rewind“ е краток филм кој е поделен на 5 дела од по 10-тина минути. Овој одличен филм е во режија на Реј Вилијам Џонсон, а е напишан од неговата девојка, Ана Акана. Премиерата беше на 12 декември 2013 година и доколку сè уште не сте го погледнале ви препорачуваме да го сторите тоа веднаш. Станува збор за интересен и лесен филм кој ќе го освои вашето внимание и истовремено ќе ве замисли за една многу необична тема.

Интересен краток филм во режија на Реј Вилијам Џонсон
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар