Интересен краток филм во режија на Реј Вилијам Џонсон

Riley Rewind“ е краток филм кој е поделен на 5 дела од по 10-тина минути. Овој одличен филм е во режија на Реј Вилијам Џонсон, а е напишан од неговата девојка, Ана Акана. Премиерата беше на 12 декември 2013 година и доколку сè уште не сте го погледнале ви препорачуваме да го сторите тоа веднаш. Станува збор за интересен и лесен филм кој ќе го освои вашето внимание и истовремено ќе ве замисли за една многу необична тема.

Интересен краток филм во режија на Реј Вилијам Џонсон
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар