Што треба да знаете пред да пробате природни лекови за депресијата?

Додека природниот начин на лекување може да звучи примамлилво, експертите препорачуваат дека „природните лекови“ не треба да ја заменуваат медицинската интервенција.

Сакате рамен стомак за кратко време? Оваа физичка активност ќе ви помогне да постигнете одлични резултати!

Добрите вести се што можете да ги замените монотоните вежби за стомак со многу позабавна рекреација од која целото ваше тело ќе има значителни придобивки.

5 телесни миризби што не треба да ги игнорирате

Според едно шведско истражување, некои болести предизвикуваат посебен мирис што се разликува од вообичаениот.

Најдобриот дел од портокалот: Направете прав од кората што содржи два пати повеќе витамин Ц

Една лажица од овој прав содржи дупло повеќе витамин Ц отколку самото „месо“ на плодот.

5 вежби што се добри за вашето ментално здравје и 4 што не се!

Вежбањето е не толку таен начин да ги откриете вашите „супер моќи“. Некои од тие моќи се едноставни, како намален стрес и подолг живот.

Секоја 20-годишна девојка треба редовно да ги следи овие области од своето здравје!

Ако сте жена која е во своите 20-ти постојат неколку работи кои треба да ги проверете со вашето здравје пред да наполнете 30.

Лесни физички активности што ќе ви помогнат да спиете поубаво и подобро

Сѐ повеќе се зголемува бројот на оние коишто се жалат од несоница, а решението се крие во физичката активност.

7 рани симптоми на рак кои 90% од луѓето ги игнорираат

Постојат неколку симптоми кои можеби да укажуваат на рак и наша препорака е да не ги игнорирате, туку да ги сфатите сериозно.

Кога намалувањето на вишокот килограми станува потешко?

Можеби сте забележале дека веќе не сте способни да изедете цела пица, а потоа да ја „истрошите“ со само една прошетка.

5 работи кои треба да ги знаете за целулитот доколку сакате да го отстраните

Личи како кора од портокал, лошо делува, тврдоглав е и воочлив. Се наоѓа на нозете, на задникот, на стомакот, на рацете... Погодете за што станува збор?

Љубители на чај, загревајте ја водата во микробранова – поздраво е на тој начин!

Подготовката на чајот во микробрановата печка ослободува многу повеќе хранливи состојки отколку што се случува на шпоретот!

3 начини да го потиснете адреналинот и да останете смирени

Адреналинот е хормон кој предизвикува страв, забрзано чукање на срцето и слично кога личноста е под стрес.