5 начини да носите тексас фустан оваа есен

Речиси сите девојки сакаат тексас и сакаат фустани, па со комбинацијата од двете нема промашување.

Која боја на лак за нокти ќе биде најпопуларна оваа есен?

Најпопуларната боја на лак за нокти за оваа есен е навистина неочекувана.

Заборавете на високите потпетици и уживајте во најпопуларните обувки за оваа есен

Па, дали и вие сте пресреќни што конечно можете да уживате во удобноста додека истовремено сте и во чекор со модата?

Направете сами: Масло за тело од лаванда за студените, зимски денови

Ако сте одушевени од миризбата на лаванда и користите многу козметички производи со оваа состојка, тогаш имаме одличен предлог за вас!

9 трикови за успешна борба против подочниците

Ако и вам овие темни кругови околу очите ви се најголемиот кошмар, тогаш дајте им шанса на следниве совети.

Обожавате сакоа? Дознајте кои се најпопуларните есенски модели

Оваа сезона е во духот на „меките“ бои и удобните парчиња облека.

10 идеи за маникир што ќе бидат хит оваа есен

По малку сите им се радуваме на ниските температури бидејќи не секогаш сакаме да се средуваме кога можеме да сокриеме сè под слоевите облека.

Есенска инспирација: Како да ги комбинирате дуксерите во склад со вашиот стил?

Ако најважна ви е удобноста, тогаш дуксерите се совршениот избор за вас за претстојната сезона.

5 причини зошто годинава наместо црни, треба да купите бели чизми

Белите чевли имаат цела низа предности и се одличен избор за овие есен и зима, затоа што се меѓу водечките трендови.

Есенска инспирација: 3 лежерни викенд комбинации за сите пригоди

Искористете го овој есенски викенд за уживање со пријателите, за прошетка на свеж воздух или за незаборавна забава со момчето.

5 тренди есенски парчиња облека што веќе го преплавија Инстаграм

Кога станува збор за мода, особено за најновите трендови, ништо не може да го надмине Инстаграм.