8 правила за шминкање до кои треба да се придржувате доколку носите очила

Доколку носите очила со диоптрија, тогаш дефинитивно заборавете на темните сенки, обидете се да изберете соодветен ајлајнер и да ги нагласите веѓите.

5 летни „униформи“ за деновите кога не знаете што да облечете

Со помош на овие идеи секогаш ќе изгледате модерно, стилизирано и ќе мамите погледи секаде каде што ќе се појавите.

8 работи што секоја русокоса треба да ги знае: Заштитете ја косата од сонце, хлор и топлина!

Без разлика дали сте природна или фарбана русокоса, овие 8 совети ќе ви помогнат вашата коса да изгледа совршено.

6 совети за купување винтиџ облека и модни додатоци

Купувањето винтиџ облека и модни додатоци е одличен начин да најдете уникатни парчиња и да научите нешто повеќе за историјата на вашите омилени брендови.

10 едноставни навики на девојките со прекрасна коса

Што е потребно за да имате добра и квалитетна коса?

10 совети за ниските чевли да изгледаат елегантно како и високите

Постојат безброј комбинации со кои вашите рамни чевли ќе изгледаат елегантно колку и високите потпетици.

Како да го облечете вашето мало девојче за посебни прилики?

Пронајдете инспирација и облечете ја вашата најмила како вистинска принцеза!

10 продукти за убавина кои секогаш треба да ги имате во својата чанта

Без разлика како го поминувате вашиот ден, постојат одредени продукти кои е добро секогаш да ги носите во вашата чанта.

Белите здолништа се хит за оваа сезона: Како да ги комбинирате и носите?

Белите здолништа се лесни за комбинирање и одговараат на сѐ! Еве како да ги комбинирате како вистинска модна дива.

Покажете ги ноктите: 8 интересни пози за фотографирање на вашиот маникир

Промовирајте го вашиот совршен маникир на социјалните мрежи на еден нов и оригинален начин.

11 пролетни комбинации кои веќе не се во мода

Додека некои трендови остануваат засекогаш, пролетните трендови постојано се менуваат, и тоа на најнеочекуван начин.