Здрава салата со краставица и ананас што може да ви замени цел оброк

Покрај тоа што не бараат многу време за подготовка, салатите во форма на оброк се здрави и полни со боја и вкусови.

11 совети за оние кои не сакаат да фрлаат храна

Отворете го вашиот фрижидер и погледнете што има во него. Веројатно ќе најдете стари зеленчуци, млеко со сомнителна свежина или речиси празни тегли.

Чоколадно суфле: Елегантен десерт што ќе го направите за 10 минути!

Прочитајте го деталното упатство и подгответе го овој вкусен десерт...

Зелен алкален пијалак за одржување на здравјето и енергијата

Благодарение на крцкавата зелена јаболка и интензивниот ѓумбир, овој зелен тоник ќе ви помогне да го преживеете секој ден...

12 намирници за борба против уринарните инфекции

Храната која ја јадеме, односно молекулите кои се создаваат кога ја вариме влијаат врз растот на бактерии во нашиот уринарен тракт.

Шарени пуканки – оригинални грицки за секоја пригода

Идеален избор кога подготвувате детска забава, филмска вечер со партнерот или трач партија со пријателките.

7 чоколадни декорации што ќе ги украсат вашите вкусни колачи

Со помош на овие трикови ќе изгледате како вистински професионалец.

Инспирирано од морските бранови: Во што се крие тајната на сината храна?

Ако сината храна ви изгледа неприродно, а бојата ве застрашува и ви делува вештачко, едноставно не сте запознаени со главната состојка.

Рецепт за „пијани“ колачи со џин-тоник

Љубителките на овој пијалак ќе се воодушеват од овие фини и едноставни колачи со џин-тоник.

Неизоставен дел од бадниковата вечер: Стар рецепт за посна божиќна погача

Погачата можете да ја ставите на централното место на вашата трпеза и можете да ја украсите со суви сливи, кајсии и ореви.

Фритата со зеленчук и сирење: Појадок според најпребаруваната диета за 2017-та година

Што е катогена диета? Ова е најпребаруваниот здравствен поим во 2017-та година според Гугл.