10 начини да имате епско лето кога сте млади, шворц и отворени за авантура!

И покрај тоа што повеќето од нас сакаат да го дочекаат летото со отворено срце и најмодерните шапки, постои едно нешто што можеби нѐ држи приземјени.

7 битки со кои се бори секоја градска девојка што го поминала детството во село

Кога вашето срце припаѓа на две места одеднаш, може да биде тешко да се направи баланс.

15 навики на мизерните луѓе

Кога некој човек е мизерен, тој никогаш не гледа и не очекува нешто добро и секогаш се обидува да ги направи мизерни и оние околу него.

Научниците предупредуваат: Никогаш не смеете да ја јадете храната на која застанала мува!

Кога мувата ќе слета на вашата чинија, таа буквално „плука“ на храната што ја јадете.

5 важни вештини што сами треба да си ги научите

Најуспешните луѓе имаат едно заедничко нешто: тие никогаш не престануваат со учење.

7 знаци дека сте во љубовна врска со маж кој никогаш нема да порасне

Незрелиот и несериозен маж не го одржува својот збор, не знае како да раководи со парите, но и не ја прифаќа одговорноста за своите постапки.

5 работи кои изгледаат како љубов, а всушност се емоционална злоупотреба

Ова се знаци дека вашата љубов е всушност нешто сосема друго.

3 делови на телото од кои не смеете да ги вадите влакненцата со пинцета

Понекогаш наместо пинцета потребно е да изберете ножички, бидејќи на тој начин ќе можете да ги спречите малите повреди и инфекции.

Аргановото масло може да ги замени сите лосиони и креми кои ги користите

Неговите својства го прават особено корисно за косата и кожата, заради што е популарен козметички производ.
Датум: 26 апр 2017
, Автор:

5 замени за омекнувачот за алишта со кои вашата облека ќе биде волшебно мека

Доколку сакате вашите алишта да бидат меки без додавање на омекнувач за алишта, тогаш испробајте ги овие алтернативни помагала.

Најчестите сексуално преносливи болести со кои можете да се заразите дури и ако користите презерватив

Кога станува збор за болести што се пренесуваат преку кожа, презервативот нема да делува.

Што е љубов, а што не е?

Ова е едно од оние прашања што секој си ги има поставено, од тинејџери, до романтични поети и филозофи, па и љубопитни научници.