Волшебна венчавка инспирирана од серијата „Игра на тронови“

Мора да признаеме дека секој би посакал да направи или барем да присуствува на ваква венчавка!

Како хорор приказна: Најморничавиот онлајн разговор кој некогаш сте го прочитале

Додека чепкал низ апликацијата , еден корисник наишол на чуден чет помеѓу двајца луѓе кои не ги познава.
Датум: 24 мар 2017
, Автор:

Само девојките со долги коси можат да ги разберат овие секојдневни проблеми

Постојат нешта што нè обединуваат, без разлика каде сте родени и колку сте стари.

Урнебесни реакции на луѓе кои се соочуваат со нешто за прв пат во животот

Понекогаш човечките реакции можат да трогнат, но знаат да бидат и толку урнебесни што можат да насмеат до солзи.

Спа за бебиња: Нивните релаксирани лица ќе ве насмеат и ќе ви го подобрат денот!

Да бидеме искрени, тешко е да се биде нова личност па некогаш треба време за релаксирање

Животни што буквално се стопиле пред фотоапаратот

Според научниците, нашето тело е составено од 70% вода. Но ако погледнете подобро во природата ќе забележите дека некои животни се изгледа целосно составени од течност.

Погледнете ги овие луѓе кои длабоко зажалиле поради тоа што купиле работи преку Интернет

Мора да признаеме дека понекогаш се случуваат пропусти при нарачките и испораките, но тешко е да се замисли како одговорните дозволиле да се направат вакви катастрофални грешки!

15 ситуации што ќе ги разберат само оние девојки кои секојдневно сакаат да дремнуваат

Ако и вие обожавате постојано да дремнувате, сигурно ќе се пронајдете во многу од овие ситуации.

Запознајте го Норман, мешавина од померанец и хаска кој е толку сладок што дури не изгледа реално

Од минатата година па до сега, Норман станал многу популарен на социјалните мрежи, со илјадници следбеници на Инстаграм.

Урнебесните твитови на Рајан Рејнолдс за убавините (и маките) на татковството

„Без разлика која детска книга ја читам на моето бебе што вриска во авион, поуката од приказната е секогаш поврзана со вазектомија.“

17 ситуации во кои ќе се пронајде секој социјален интроверт

На некои луѓе едноставно им е потешко да се вклопат во средината, запознавањето нови луѓе им преставува кошмар, а забавите честопати знаат да им бидат досадни.

Најчестите женски лаги и начинот на кој се употребуваат

Кога последен пат сте изговориле некоја лага?