Инспиративни цитати што ќе ве потсетат дека простувањето може да ве направи посилни

Ако простите, не значи дека треба да заборавите што се случило, туку да се ослободите од негативните емоции.

17 научни факти кои звучат премногу лудо за да бидат вистинити

Кој вели дека науката треба да биде здодевна? Научниците неодамна открија дека кокосовата вода може да се прима преку вена и дека Мона Лиза имала веѓи.

25 инспиративни факти за Стивен Хокинг кои веројатно не сте ги знаеле

Стивен Хокинг беше модерниот Алберт Ајнштајн. Лутајќи низ универзумот со помош на неговиот ум, тој откри многу мистерии и ни помогна да научиме нешто повеќе.

18 интересни историски факти коишто сигурно не ви ги кажале на училиште

Човештвото постојано се надминува, а секој напредок успева да нè изненади. Но, низ што сè требало да поминеме за да стигнеме до овде?

Смешни цитати за спиењето што ќе ве насмеат додека го пиете првото утринско кафе

Наша препорака е да ги прочитате следниве смешни цитати за спиењето кои веднаш ќе ве расонат...

Неверојатни цитати од Стивен Хокинг по кои засекогаш ќе го помниме

Професорот Стивен Хокинг, кој на јавноста ѝ е познат како еден од најдобрите физичари од нашето време, почина денес на 76-годишна возраст.

Орелот кој сака да го дофати сонцето, не смее да ги опушти крилјата: 117 германски поговорки и мудри изреки

Прочитајте ги овие мудри изреки кои ќе ве замислат и ќе ви ги отворат очите...

Цитати за надежта кои веднаш ќе ви го подобрат расположението

Пред да потонете во очај, сетете се дека надежта последна умира.

25 факти за Канада кои веројатно не сте ги знаеле

На што помислувате кога ќе слушнете за Канада? Пустини? Плажи? Палми? Веројатно не, но денес ќе ви се промени мислењето.

Честитајте ѝ го 8-ми март со еден од овие прекрасни цитати од големите умови

„Ако можете да љубите некого, само една личност, со целото свое срце, тогаш постои спас во животот.“ – Харуки Мураками

9 митови кои не ни дозволуваат да разбереме што навистина е шизофренијата

Ова нарушување е навистина „интересно“ но недоразбирањата за него уште повеќе им ги отежнуваат животите на луѓето кои страдаат од него.

Инспиративни цитати што ќе ви ја откријат светлата страна на стареењето

Дозволете им на следниве инспиративни цитати да ви ја покажат светлата страна на зрелата доба од животот...