Дознајте како мажот роден во знакот Водолија ја покажува неговата љубов

Водолиите се одликуваат со ексцентрично однесување и променливо расположение, па разбирливо е тоа што нивните девојки се збунети.

Што се случува кога две Водолии ќе започнат љубовна врска?

Многумина велат дека таквата љубов е осудена на пропаст, но поголема е веројатноста дека две Водолии сепак се подобри од една.

8 причини зошто Водолиите се несфатени

Повеќето луѓе најчесто ги опишуваат Водолиите како нескротливи деца со слободен дух.
Датум: 28 јан 2016

Водолии: Оригинални и секогаш искрени

Дел од нивната привлечност лежи токму во нивната неодлучност.

10 работи кои ќе ги разберат само гордите жени ВОДОЛИИ!

Жените Водолии во очите на многу луѓе се вистински кралици!

Водолиите имаат најголеми шанси да успеат во животот

Луѓето велат дека за да бидеш успешен треба напорно да работиш, да имаш добри конекции и барем малку среќа. Но, што ако овие работи се помалку важни од тоа во кој астролошки знак сте родени?
Датум: 31 мај 2015
, Автор:

Роденденски подарок за вашиот партнер Водолија

Водолиите се најголемите визионери во целиот зодијак. Нивниот карактер е одбележан со слободен и постојано љубопитен ум кој ги води нивните лични избори...
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Роденденски подарок за вашата партнерка Водолија

Луѓето со овој хоросокпски знак се родени помеѓу 20-ти јануари и 18-ти февруари. Еве што треба да имате на ум ако планирате подарок за жена Водолија.
Датум: 22 јан 2015
, Автор:

10 знаци дека сте апсолутна Водолија во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 20 јануари и 18 февруари, тогаш голема е веројатноста да се препознаете во овие 10 карактеристики.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

Водолија и риби – пријателска комбинација

Ниеден од нив не го почитува формалниот начин на однесување и токму поради тоа тие уживаат во „откачените“ особини од нивниот карактер.

Водолија и водолија – пријателска комбинација

Една работа е сигурна, на овие пријатели никогаш нема да им биде здодевно додека се заедно. Ним секогаш им е интересно да дискутираат за актуелните настани...

Водолија и девица – пријателска комбинација

Принципиелната девица ги обожава слатките „вознемирувања“ кои водолијата ѝ ги предизвикува, бидејќи длабоко во себе, тежнее по малку повозбудлив живот.