10 светски познати идеи што почнале како соништа

Понекогаш некои луѓе имаат соништа кои ги инспирираат да создадат нешто ново. Уште поретко некои од овие соништа стануваат светски познат феномен.

Фризер објавил фотографии од жртва на домашно насилство за да ја подигне свеста на народот

Властите се обидуваат да ги охрабрат жените и мажите да проговорат за овој проблем со цел да им помогнат и да добијат правда. Токму ова го направил едeн фризер.

10 тајни кои ги кријат ноктите за вашето здравје

Сигурно сте забележале дека состојбата на вашите нокти може да се промени. Иако во поголемиот број случаи нема место за паника, добро е да ги знаете овие симптоми.

Тајните зад 9 магионичарски трикови што ќе ги импресионираат и најголемите скептици

Неверојатниот свет на магијата ги привлекува и децата и возрасните. Задоволете ја вашата детска љубопитност, и откријте што се крие зад некои од најпознатите магични трикови.

6 видови масни наслаги на телото и како да се ослободите од нив

Секој има различен вид на тело, па затоа е важно да го знаете вашиот за ефективно да ја изгубите несаканата тежина.

Нови правила за развод што го заштитуваат детето и им помагаат на родителите

Марен Кардило е адвокат од Њујорк која работи со разводи. Таа има понудено неколку нови трендови кои стануваат сè попопуларни кај паровите кои се разведени.

Дали сте на вистинскиот пат? 10 знаци дека сте и дека не го знаете тоа

Иако никој не може со сигурност да ви каже дали сте на вистинскиот пат во животот, сепак постојат знаци кои ќе ви покажат дека сте точно онаму каде што треба да бидете.

Кои хороскопски знаци се компатибилни со Водолија?

Ако сте еден од овие знаци, тогаш вие имате големо влијание и одлична поврзаност со Водолиите.

Моќни илустрации покажуваат како главата владее со срцето во модерниот свет

Понекогаш изгледа како светот да полудел поради егото кое владее со она што го сака срцето.

20-те најубави жени во светот според Интернетот

Не се земени предвид ни талент, ни возраст, туку само физичкиот изглед. Погледнете ги 20-те најубави жени од минатата година.

10 необични факти за сетилото за вкус

Научниците сè уште не можат да ја објаснат неговата комплексност, а неговата биологија е толку моќна што производителите многу успешно ги манипулираат потрошувачите со него.

6 книги кои вреди да ги прочитате пред да излезат филмовите во 2018 година

Руски шпиони, немирни зајаци и пензионери авантуристи. Оваа година нè очекуваат навистина одлични филмови. Но има добри вести и за љубителите на пишаниот збор.