Одржете баланс кога сте зафатени: 5 ефективни решенија за да се чувствувате подобро

Факт е дека човекот е суштество на кое му е потребно одмор. Но, зафатениот живот и кариерата некогаш се пред тоа. Затоа дишете длабоко. Време е за одмор.
Датум: 15 Feb 2016

Погледнете од што треба да се ослободите за да постигнете успеси во животот

Кога ќе се ослободите од овие 6 нешта тогаш сигурно ќе го вкусите успехот!
Датум: 12 Feb 2016

Намалете ги грижите со помош на овие 5 совети

Дали некогаш се чувствувате како затвореник во сопствената глава?
Датум: 11 Feb 2016

Време на празници: Како да поставите граници за да се чувствувате посреќно?

Празниците се ближат и ова е возбудливо и весело време, но и период во кој лесно може да се почувствувате преоптоварено и стресно...
Датум: 02 Dec 2015

Нов тренд: Сетови од ист материјал, принт и текстура и 3-те правила кои следат со него

Време е барем на кратко да заборавите на мешаните комбинации и да ја освежите гардеробата со нова стајлинг формула која е лесна за примена.
Датум: 20 Nov 2015

Сестринскиот совет е најдобар: 11 препораки од постарите сестри за бракот и свадбениот ден

Вашата постара сестра е ваше богатство. Таа ве научила на многу нешта – од техники за шминкање до манипулација на родителите. Затоа нејзиниот совет е најскапоцен.
Датум: 20 Nov 2015

7 прекрасни изјави за убавината од познатите дами кои ќе ви ја подигнат самодовербата

Кога станува збор за изгледот и самодовербата, овие дами ги одбрале своите зборови и со тоа ни помагаат да се чувствуваме посигурно во себе.
Датум: 19 Nov 2015

Девојки, опуштете се: Ниеден маж не се грижи за овие 8 нешта за време на секс

Во време кога целиот свет се фокусира и на најмалите детали од изгледот, сите ние посакуваме да бидеме совршени. Па дури и „таму долу“. Но, за овие 8 нешта ниеден маж не се грижи.
Датум: 19 Nov 2015

Прекрасната готска капела на Универзитетот Кембриџ претворена во небо полно со ѕвезди

Дигиталниот проекциски артист Мигел Шевалиер ја претворил универзитетската капела во прекрасна позадина за неговото спектакуларно лајт-шоу.
Датум: 19 Nov 2015

Вистините за врските со прекини: Што можеме да научиме од нив?

Класична приказна: момчето ја запознава девојката, започнуваат врска, работите се супер, нештата тргнуваат наопаку, раскинуваат, па се смируваат и потоа целиот процес пак одново.
Датум: 18 Nov 2015