Три чекори до вид без диоптрија

Ласерската корекција на диоптрија е метода која се користи во светот веќе 28 години преку која на брз, безболен и безбеден начин трајно се симнува диоптријата.
Датум: 25 јул 2017
, Автор:

Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola отворија Активна зона во Штип

Продолжува проектот „Coca-Cola Активни зони“ во 5 нови општини во Македонија
Датум: 18 јул 2017
, Автор:

Забава и учење со Моја Кравица на спортскиот летен камп во Охрид

Чоколадното млеко „Моја Кравица“ израдува над 150 деца од Македонија, Србија и Бугарија во рамките на спортско-едукативниот летен камп во Охрид.
Датум: 17 јул 2017
, Автор:

Колку здраво се развива вашето дете?

Во Дексико има голем избор на детски куќички, лизгалки, карпи и разни комбинирани сетови за качување, пикање, скокање, играње улоги и секаков вид друга забава која може да биде искреирана од детската фантазија.
Датум: 17 јул 2017
, Автор:

Со Avon збогатете го вашиот несесер по неверојатни цени

Оставете ја тешката шминка и направете простор за впечатливи бои и производи кои може да бидат ваши благодарение на големата распродажба во Avon брошурата која ќе трае до 24 јули.
Датум: 17 јул 2017
, Автор:

Галичка свадба 2017: Продолжува поддршката на Пивара Скопје за зачувување и афирмација на автентичната културна традиција

Пивара Скопје и нејзините брендови и оваа година, традиционално, се нераскинлив дел од најпознатата македонска свадба, која викендов по 44-ти пат се одржува во неповторливиот амбиент на живописниот Галичник на планината Бистра.
Датум: 14 јул 2017
, Автор:

Топло е, внимавајте доволно да ја хидрирате кожата!

Во лето е добро да користите хидратантен крем, како и да го чистите лицето барем два пати на ден. Ви препорачуваме Eucerin AQUAporin ACTIVE.
Датум: 07 јул 2017
, Автор:

Huawei започна летна кампања „Започни го летото” со подарок луксузни додатоци при купување P10 Plus, P10 и P10 lite

Секој корисник кој ќе купи Huawei P10 Plus, P10 или P10 lite во периодот од 3 јули до 13 август, добива подарок: надворешна батерија, супер брз полнач за автомобил или селфи стик и трипод во едно
Датум: 04 јул 2017
, Автор:

Бимилк со нов производ: Jogood во чаша – Овошна забава со секој залак!

Препознатливиот овошен јогурт е достапен во 4 вкуса: јагода, шумско овошје, вишна и кајсија.
Датум: 29 јун 2017
, Автор:

Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваат

Хрватскиот портал 24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите од истражувањето.
Датум: 29 јун 2017
, Автор:

Граѓаните и трговците бараат укинување на забраната за продажба на пиво по 19 часот

Деновиве на интернет е покрената петиција со која се бара од Собранието да ја укине забраната за продажба на пиво во трговијата по 19 часот во зима, односно 21 часот во летните месеци.
Датум: 29 јун 2017
, Автор:

Несекојдневна можност: Шведска кујна во срцето на Скопје

Остануваат уште само два дена до крајот на една од најнесекојдневните кулинарски манифестации која што ja воодушеви јавноста.
Датум: 15 јун 2017
, Автор: