Очајни во кревет: 3 хороскопски знаци кои едноставно не ги бива за секс

Кога станува збор за сексот, постојат илјадници различни вкусови и уште повеќе потреби. Луѓето со сексот истовремено уживаат, делат интимност и љубов или понекогаш едноставно само ја задоволуваат својата сексуална глад. Но, кои знаци се навистина лоши кога станува збор за сексот? Прочитајте…

Очајни во кревет: 3 хороскопски знаци кои едноставно не ги бива за секс

Близнаци

Близнаците се љубопитни знаци кои секогаш се во движење. Токму затоа и голем дел од нив можат да го користат мозокот за време на сексот, што никогаш не е од помош. Мажите со овој знак обожаваат да се фалат колку се добри и дека постојано се спремни за акција, но кога ќе дојде до тој момент тие едноставно се откажуваат или блефираат. За нив сексот трае околу 2 минути, но најголемата себичност на Близнаците доаѓа до израз преку нивното однесување во креветот. Од друга страна пак, поголемиот број од женските припадници на овој знак се добри во кревет, дури и покрај тоа што имаат потреба од „вечна“ предигра.

Стрелец

Некои од карактеристиките кои често се забележуваат кај машките припадници од знакот Стрелец се авантуризмот и експериментирањето, додека кај жените настанува токму спротивното – традиционализам без многу експерименти. Токму затоа нивните сексуални односи произлегуваат од преголемата желба за нешто ново, перверзно и возбудливо, додека пак кај жените, од неверојатната желба за нешто класично, здраво и конвенционално. Но, кога нешто не им е по желба, Стрелците гледаат што побрзо да завршат и потоа да побегнат без воопшто да погледнат назад. Некои од нив дури можат да си отидат и за време на самиот секс. Но, не грижете се, вие не сте најлошите во сексот. Има еден знак кој е полош…

Риби

Никој не би претпоставил дека овој знак кој е познат како емотивен, длабок, сензуален и сексуален знак дека би можел да биде лош во сексот, па дури и во љубовта. Женските Риби се повеќе се грижат и провоцираат дури и од агресивните женски Скорпии или Овни и во потрага се по садизам бидејќи тие самите во суштина се мазохисти. Тие сè уништуваат, бидејќи станува збор за знак кој најмногу ужива, но и пати во сексот со емоции. Ова подеднакво важи и за двата пола.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

 1. Anonymous Reply

  do avtorot: ako ve interesira astronomija i fizika, zosto pisuvate za astrologija?

  • Моника Трајковска Reply

   Бидејќи тоа ми е дел од работата :)

 2. ЕднаСкорпија Reply

  Глупости,се е индивидуално,јас сум Скорпија а партнерот Стрелец,и со него го имам најдобриот секс досега,поздрав.

 3. мила Reply

  ма се си е точно кажано.Позз до авторот

Остави коментар