5 романтични квалитети кои ги има секој хороскопски знак

Нашиот хороскопски знак, зборува многу за тоа на кој начин ја доживуваме и изразуваме љубовта, како се чувствуваме во однос на љубовните врски и каков го сакаме сексот. Без разлика дали сте веќе во врска или сте во потрага по љубов, прочитајте ги петте романтични квалитети кои ги поседува секој хороскопски знак.

5 романтични квалитети кои ги има секој хороскопски знак

Овен

1. Сексот со овенот никогаш нема да стане досаден, а бидејќи претставниците на овој знак се неверојатно издржливи, тоа значи дека нема никогаш кратко да трае.

2. Овните не ги држи долго лутина, па кавгите со нив бргу завршуваат и бргу се забораваат.

3. Тие обожаваат спонтаност, па честопати ќе ве изненадуваат со случајно избрани подароци, љубовни писма и авантури.

4. Можете секогаш да сметате на овенот дека ќе се бори за вас.

5. Немате потреба да се грижите дека вашата врска со овенот ќе стагнира и ќе постане досадна. Животот со овенот секогаш ќе ви биде исполнет со возбуда и авантура.

Бик

1. Биковите се најлојалните личности кои некогаш сте ги сретнале. Ако еднаш се приврзат за вас, никогаш нема да сакаат да се оддалечат од вас.

2. Нивната длабока сензуална природа, ќе ви се исплати во спалната соба. Тие сакаат да водат љубов долго, сѐ додека не се осигурат дека ве задоволиле.

3. Бикот ќе ве разгалува со екстравагантни вечери во луксузни ресторани, во комбинација со добро вино.

4. Никогаш нема да треба да се прашувате за мотивите или намерите кои ги има бикот, бидејќи тој е секогаш искрен и отворен спрема себе.

5. Во стресните мигови, бикот секогаш ќе биде покрај вас, ќе ви дава утеха и ќе се грижи за вас.

Близнаци

1. Близнаците се заинтересирани да разговараат на многу различни теми, па ќе сакаат да слушнат за сето она што ве интересира.

2. Со нивната досетливост секогаш ќе успеат да ве насмеат.

3. Никогаш нема да треба да се грижите дека ќе ви снемаат теми на разговор, бидејќи близнаците секогаш се спремни да ја анализираат секоја тема до детали.

4. Близнаците се многу дружељубиви луѓе, а тоа значи дека првенствено ќе ви бидат пријатели, а потоа љубовници. Вашата врска ќе биде забавна и постојано ќе флертувате еден со друг, дури и после долгогодишна врска.

5. Тие се вешти за секс разговори и имаат уникатна способност да ве „запалат“ дури и пред да легнете со нив.

Рак

1. Раковите се природно дарежливи луѓе, кои секогаш ќе водат грижа за вас.

2. Тие ќе ги сфатат вашите најдлабоки емоции и не се плашат да го демонстрираат она што го чувствуваат.

3. Една од нивните омилени работи во животот, претставува гушкањето и галењето со нивниот љубен/а во домашна атмосфера.

4. На раковите им е битно сексот да биде страстен, да прави да се чувствуваат исполнето и да значи нешто.

5. Тие инвестираат многу време и енергија во нивниот дом, бидејќи сакаат да делува гостопримливо, топло и удобно, па секогаш ќе сакате да останувате кај нив на гости.

Лав

1. Нивната самодоверба и цврстина го/ја прават многу секси.

2. Бидејќи се грижливи луѓе кои го демонстрираат она што го чувствуваат, бидете сигурни дека никогаш нема да ви недостасуваат бакнежи, галења и љубовни прегратки.

3. Омилената работа на лавот е да се чувствува вљубено, па затоа можете да бидете сигурни дека тој нема никогаш да ја зема вашата врска здраво за готово.

4. Нивната страст, енергија и креативност, ги прави лавовите и одлични љубовници.

5. Лавот жестоко се бори за луѓето што ги сака, па покрај него секогаш ќе се чувствувате заштитено.

Девица

1. Девицата ќе биде секогаш покрај вас да ве поддржи, кога најмногу ќе имате потреба од тоа.

2. Нив им е значајна добрата комуникација и имаат разни интереси, па затоа никогаш нема да снемаат теми на разговор.

3. Девиците имаат нежна и осетлива страна, која им доаѓа до израз кога се во романтична врска.

4. Свесни за нивниот изглед, девиците секогаш ќе се трудат да изгледаат добро и педантно.

5. Тие тежнеат кон перфекционизам во сите сфери од нивниот живот, што во превод значи дека секогаш ќе се трудат да ви го овозможат најдобриот сексуален чин што можат.

Вага

1. Вагите сакаат да им угодуваат на другите луѓе, а тоа воедно значи дека ќе сакаат да го прават и нивниот партнер среќен.

2. Вагите се многу шармантни и романтични луѓе. Без разлика колку време сте во врска со нив, тие никогаш нема да престанат да флертуваат со вас.

3. Предиграта е многу значајна за припадниците на овој знак, што значи дека тие ќе си дадат доволно време под чаршафите, сѐ додека не бидете комплетно задоволни.

4. Смирениот и мирољубив пристап на вагата, ја прави едноставна личност за во врска, со која кавгите ќе бидат сведени на минимум.

5. Тие обожаваат да се чувствуваат удобно и сакаат да бидат опкружени со убави работи, па ќе се погрижат и вие да се чувствувате така.

Скорпија

1. Страста и енергијата, во комбинација со интензивниот сексуален нагон, го прават сексот со скорпијата едно неверојатно искуство, после кое на сексот ќе гледате како на нова димензија.

2. Скорпиите не се плашат од интима. Напротив тие ја посакуваат. Конекцијата којашто ја имате со неа, секогаш ќе се продлабочува сѐ повеќе и повеќе.

3. Тие ги сфаќаат љубовните врски многу сериозно. Откако еднаш ќе се зближат со вас, тие ќе го предадат целото нивно битие на вашата заедничка унија.

4. Поради нивната мистериозна природа, секогаш ќе имате нешто ново да научите за нив.

5. Скорпиите се страсни за буквално сѐ, почнувајќи од вечерата, до политика, па сѐ до уметноста. Особено се страсни кога станува збор за љубовта.

Стрелец

1. Оптимистичниот стрелец ѝ пристапува на секоја врска, со отворен ум и најдобри намери.

2. Без разлика дали само им се допаѓате или сакаат да го поминат остатокот од животот со вас, бидете сигурни дека стрелецот секогаш ќе биде искрен со вас.

3. Нивната независност значи дека тие ќе се чувствуваат удобно во вашата врска, дури и додека не сте заедно.

4. Родени идеалисти, стрелците секогаш ќе го гледаат најдоброто во вас, дури и кога вие самите не го гледате.

5. Енергични и жестоки, стрелците секој сексуален чин ќе го сметаат за нова авантура.

Јарец

1. Јарците се во потрага по значајна љубовна врска, на која двајцата се посветени и предани.

2. Немате потреба да се грижите дека јарецот ќе „шара“ со погледот. Тој е фокусиран само на вас и никој друг.

3.  Благодарение на нивната практичност, со јарецот ќе ви се случуваат минимум драматични ситуации.

4. Јарците не се плашат да бидат наметливи, што значи дека нема да се стегаат да ве земат во свои раце во спалната соба.

5. Без разлика дали се соочувате со комплицирана ситуација на работа или едноставно сте се разбудиле од кошмар, ќе можете секогаш да се потпрете на силниот и отпорен јарец, кој ќе ви помогне да ја надминете ситуацијата.

Водолија

1. Во вашата врска со водолија, секогаш ќе се чувствувате како вашиот партнер да ви е и најдобар другар.

2. Водолиите живеат во свет на идеи, поради што со нив никогаш нема да ви недостасува тема за муабет.

3. Тие сакаат фер игри, а воедно тежнеат да бидат во рамноправна врска, во која двајцата партнери се среќни, исполнети и се грижат еден за друг.

4. Излегувањето со водолија, автоматски подразбира и подобрување на вашиот социјален живот. Претставниците на овој знак имаат еден тон пријатели и тие ќе сакаат да ве вклучат и вас во забавата.

5. Благодарение на нивната инвентивна природа, тие не се плашат да експериментираат со нови техники во кревет.

Риби

1. Рибите се романтични и длабоко сексуални луѓе, што значи дека сексот со нив ќе ве одведе на друга планета.

2. Нивната интуитивна природа им овозможува да ги предвидат вашите потреби и веднаш да почувствуваат кога нешто не е во ред.

3. Рибите ќе ви покажат дека ве љубат и обожаваат на еден убав, поетичен начин.

4. Рибите не се плашат да се жртвуваат за нивниот партнер, бидејќи многу ја вреднуваат интимната врска која ја градат со нивниот партнер.

5. Рибите се во потрага по романса, па секогаш ќе се трудат вашата врска да биде слатка и полна со фантазија.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм, астрологија или прошетка во природа во добро друштво. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Vaga Reply

    Tocno tuuuuuuuuuuu….da se cudis..:)))

  2. Мартин Глувиќ Reply

    Vaga,dosta tocno! :p

Остави коментар