Забавни илустрации ни го откриваат скриеното значење на најчестите кошмари

Дали ви се случило да сонувате еден ист сон повеќе пати? Според психолозите, умот преку соништата кои се повторуваат најчесто се обидува да ни каже нешто што е скриено во нас. Нешто за кое ние воопшто не сме свесни, а сепак има силно влијание врз нашето секојдневие. Иако значењето на соништата се индивидуални и за секој човек можат да бидат различни, сепак постојат неколку насоки кои ќе ви помогнат полесно да откриете што ве мачи.

(0) Забавни илустрации ни го откриваат скриеното значење на најчестите кошмари


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар