Видео прошетка низ грандиозната Кина

Искусниот планер Винсент Меј организирал 56 фотографи од 49 кинески градови, кои направиле 200.000 прекрасни фотографии од Кина. На крајот, тоа резултирало со извонредно тајмлепс видео. Интересно е тоа што никои од членовите на тимот не се запознале меѓусебно, во текот на целиот процес на изработката.

Видео прошетка низ грандиозната КинаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар