Уметност со чевли: Пролетната кампања на Кристијан Лубутан

Уметност со чевли“ е новата барокна пролетно-летна кампања за 2014 година на Кристијан Лубутан која била инспирирана од делата на артистот Питер Пол Рубенс. Фотографот Питер Липман завршил одлична работа со прекрасните чевли и модни додатоци на познатиот бренд во комбинација со разнобојни цвеќиња. Погледнете ги наредниве неколку фотографии кои ќе ви го разбудат пролетниот дух.

Уметност со чевли: Пролетната кампања на Кристијан ЛубутанБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар