Уметничката страна на животот во Индонезија

Во животот постојат многу искачувања и паѓања, но без разлика на сè, сите ние поминуваме низ едно прекрасно искуство. Наредниве неколку неверојатни фотографии биле направени во срцето на Индонезија од страна на Тауфик Суџатника. Тие веднаш ќе допрат до вас и ќе направат да се почувствувате поживо. Реките, дрвјата, животните и природната средина овозможуваат топло традиционално чувство. Уживајте!Уметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во ИндонезијаУметничката страна на животот во Индонезија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран психолог кој во слободно време обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Одрекува дека е зависна од кофеин, но цврсто верува дека со помош на поголемо количество кафе може да го освои светот. :)

Поврзани содржини

Остави коментар