Украдени бакнежи: Мали љубовни моменти во секојдневниот живот

Љубовта е нешто прекрасно. Токму оние украдени бакнежи, во јавноста или во приватноста на нашиот дом, се наједноставните моменти кои имаат моќ да ни го стоплат срцето. Тоа била и инспирацијата зад оваа серија фотографии од Микаел Тејмер, каде што тој се обидел да ги „фати на дело“ заљубените птички во надворешниот свет. Овие спонтани љубовни секунди кои се овековечени од улиците на Париз и Монтреал и се дел од неговиот проект наречен „Street Love“ дури и најголемите скептици ќе ги претворат во непоправливи романтичари. Погледнете…

(1) Украдени бакнежи: Мали љубовни моменти во секојдневниот живот

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар