Темни и морничави детално изработени тетоважи за најхрабрите момци и девојки

Артистот Парвик Фарамарз од Русија ни ја покажува моќта на тетоважите кои се направени само со црно масло. Тој создава неверојатни уметнички дела кои имаат изненадувачко големо ниво детали, правејќи ги да изгледаат како да се живи. Неговата работа инспирира многумина, како и ни покажува дека дури и во темнината постои нешто фасцинантно. Која е вашата омилена?

(1) Темни и морничави детално изработени тетоважи за најхрабрите момци и девојки


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар