Славните личности насликани како руски генерали

Џорџ Дов бил британски артист кој нацртал 329 портрети на руски генерали во времето на Наполеоновата инвазија во Русија. Стив Пејн употребува дигитални копии од овие уметнички дела како основа за неговата работа вклучувајќи пријатели, членови од семејството, како и голем број славни личности во сликите со помош на Фотошоп.Славните личности насликани како руски генералиОригиналните дела се огромни и детално изработени, но и покрај тоа што станува збор за дигитална уметност, овие преработки испринтани на платно и урамени во златна рамка навистина изгледаат импресивно. Структурата на платното придонесува тие да наликуваат на вистински слики изработени со мрсни бои. Погледнете ги и останатите дела од оваа креативна идеја на Стив Пејн.Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали (17) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (18) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (19) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (20) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk (21) slavnite-lichnosti-naslikani-kako-ruski-generali-www.kafepauza.mk Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали Славните личности насликани како руски генерали


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар