Слатка и креативна уметност од суши

За креативниот ум, сѐ може да се претвори во уметност. Дури и кога станува збор за специфичното и традиционално суши. Некои можеби би рекле дека и самото суши е еден вид уметност и ние целосно се согласуваме, но овие креативни преработки на ова традиционално јадење се едноставно неверојатни. Погледнете…

Слатка и креативна уметност од суши

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар