Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко

Дизајнерот Боги Чен е креатор на овој разигран, сладок мебел во облик на огромни слатки. Серијата ја нарекува „Sweeties“, а се состои од столчиња во форма на мали тортички и бисквит-маса. Комбинирајќи го својот ентузијазам за храна и познавањата од индустрискиот дизајн, Боги ги изработил овие „вкусни“ предмети со сразмерна големина. На столчето кое личи на колаче, му се прилагодува висината од 30 до 50 см, во зависност од потребите на корисникот. Растопениот фил на колачето и кремот во сендвич-колачето се направени од полиуретан.

Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко Сладок мебел од кој ќе ви се пријаде нешто благичко


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Капкејк Reply

    Колачево е преслатко :) ми се пријаде ептен :)

Остави коментар