Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?

Сте се запрашале некогаш што ќе се случи ако им дадете на вашите деца или внуци илјадници налепници и тотална слобода да прават со нив што сакаат? Ако ве интересира одговорот на ова прашање, тогаш морате да ги погледнете овие кул фотографии, направени во Галеријата на модерна уметност во Бризбејн, Квинсленд.
Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Артистката Yayoi Kusama уредила една просторија, во типичен австралиски стил, но го обоила сиот мебел и предмети во бела боја, за да биде собата во улога на една огромно платно за сликање. Потоа на најмладите посетители на музејот им биле дадени илјадници точкести налепници во различни бои и биле поканети да го преуредат просторот според нивни вкус. Секако, креативниот детски дух и овојпат си го направил своето. 🙂
Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?Оваа интересна изложба т.н. „The Obliteration Room“ ќе биде отворена за посетителите до март, 2012 година.Што ќе се случи ако им дадете 1.000 налепници на 1.000 дечиња?

———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм, астрологија или прошетка во природа во добро друштво. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. simona Reply

    wooow ahaha kakva razlika 😀

  2. Смајли Reply

    Децата се најдобри уметници 🙂

  3. reni Reply

    kako stignaa decata da lepat stikeri na tavanot. ? bezveze e. ovde i postarite zamesale prsti.

Остави коментар